Võistluse info

8. juuli 2017

Tartu Mill Triathlon kell 14.00

Toimumiskoht: Tartu kesklinn, Emajõgi ja sellega piirnevad pargid
Toimumiskoha aadress: Vabaduse puiestee, Tartu, Eesti

Eesti KV
Tartu Mill Triathlon raames toimub Eesti karikasarja III etapp ja Baltimaade karikasarja etapp
Eesti KV etappide üldjuhend.

Võistluse korraldajad:
MTÜ TriSmile
www.trismile.ee
www.tartutriatlon.ee

Peakorraldaja: Ain-Alar Juhanson, tel: +372 53338272, e-mail: ain@trismile.ee
Peakohtunik: Eero Raudsepp, e-mail: eero.raudsepp@triatlon.ee

Alaliit
Eesti Triatloni Liit

Distants
1,5 km ujumist, 40 km ratast, 10 km jooksu

Vanusepiirangud
Tartu Mill Triathlon starti lubatakse võistlejaid, kes on sündinud 1997 a. ja varem.
Vanust arvestatakse 31 detsember 2017 seisuga!

Võistluslitsents
Litsents on kohustuslik Tartu Mill Triathlonil osalemiseks kõigile individuaalvõistlejatele ja võistkondade ratturitele. Litsentsi omamine triatlonivõistlusel on hea rahvusvaheline tava, millega tagatakse litsentseeritud võistlejale kindlustus raskete õnnetusjuhtumite korral võistluse ajal, osalemisvõimalus Eesti karikaetapil ja karikasarja punktiarvestus.

Kui Sul ei ole kehtivat hooajalitsentsi, on võimalik osta Eesti Triatloni Liidult ühepäevane litsents võistluskeskuse registratuurist. Info litsentside kohta Eesti Triatloni Liidult info@triatlon.ee.

Ühelgi võistlusel osalemiseks pole vaja eelnevat kvalifitseerumist. Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistlejat registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks.

Vanuseklassid

Eraldi arvestus on meestele ja naistele.

N/M 20-24: sündinud 1993–1997 (Eesti KV)
N/M 25-29: sündinud 1988–1992 (Eesti KV)
N/M 30-34: sündinud 1983–1987 (Eesti KV)
N/M 35-39: sündinud 1978–1982 (Eesti KV)
N/M 40-44: sündinud 1973-1977 (Eesti KV)
N/M 45-49: sündinud 1968-1972 (Eesti KV)
N/M 50-54: sündinud 1963-1967 (Eesti KV)
N/M 55-59: sündinud 1958-1962 (Eesti KV)
N/M 60-64: sündinud 1953-1957(Eesti KV)
N/M 65-69: sündinud 1948-1952(Eesti KV)
N/M 70-74: sündinud 1943-1947 (Eesti KV)
N/M 75-79: sündinud 1938-1942 (Eesti KV)
N/M 80+ : sündinud 1937 ja varem (Eesti KV)

Registreerimine ja osalustasud
Eelregistreerida saab internetis www.tartutriatlon.ee kuni 5. juulini 2017. Kohapeal registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses reedel, 7. juulil kell 14.00-19.30 ja laupäeval, 8. juulil kell 8.00-13.00. Stardimaterjalide kättesaamisel on võistlejal kohustuslik esitada isikut tõendav pildiga dokument. Tartu Mill Triathloni osalejad peavad omama kehtivat triatlonilitsentsi või ostma ühepäevase litsentsi Eesti Triatloni Liidult. Iga võistleja on kohustatud aktsepteerima ning allkirjastama kohapeal võistluse üldtingimused ning vastutuse kokkuleppe (hold-harmless agreement).

Osalustasu sisaldab:

  • professionaalset korraldust MTÜ TriSmile poolt
  • finišeerija medalit
  • diplomit (elektrooniliselt allalaetav)
  • sissepääsu võistlusjärgsesse taastusalasse
  • piletit reedesele pasta party’le (võistluseelne õhtusöök)
Põhidistants (1,5+40+10) Kuni 10.04.2017 11.04.-10.06.2017 11.06.-5.07.2017 Kohapeal 7.-8. juuli
40 EUR 50 EUR 70 EUR 90 EUR

Registreerimise kinnitus
Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtutasu arvutamisel.

Võistlusreeglid
Võistlustel kehtivad ITU reeglid (kättesaadavad siit) ja võistleja meelespea (kättesaadav siit). Registreerimisega aktsepteerib võistleja ITU reegleid ja võistleja meelespead. Lisaks kehtivad Eesti liikluseeskirjad. Osaleja järgib Maailma dopinguvastase koodeksi reegleid.

Tuulessõit
Tuulessõit on keelatud. Tuulessõidu tsoon on 10 m. Tuulessõitu kontrollivad võistluse kohtunikud. Tuulessõidu reeglite rikkumine toob kaasa ajalise trahvi, mis tuleb rattaraja karistusalas ära kanda. Teistkordne tuulessõidu reeglite rikkumine toob kaasa diskvalifitseerimise.

Võistluse kohtunikud
Eesti Triatloni Liit ja MTÜ TriSmile.
Võistluse vahekohus
Protestid lahendab võistluse vahekohus, mis koosneb võistluse korraldaja esindajast, Eesti Triatloni Liidu esindajast ja peakohtunikust. Vahekohtu täpne koosseis teatatakse võistluspäeval.
Protest tuleb esitada peakohtunikule hiljemalt 15 minutit peale võistleja finišeerimist. 2017 a. kehtestatud protestimaksu suurus on 50 eurot, mis tagastatakse protesti rahuldamisel.

Võistlusrada
Stardiala
Stardiala asub Emajõe ääres, Lodjakoja juures.

Ujumine
Ujumine toimub Emajões, mille temperatuur on võistluse ajal tavaliselt umbes 20°C. Ujumiskalipso on soovituslik, kuid võistlemine kalipsodes on keelatud, kui veetemperatuur on võistluspäeval 1 h enne starti 22,0°C või rohkem.

Start on Lodjakoja juurest rannalt. Start toimub jooksvalt, iga osaleja individuaalne aeg läheb käima ajal, mil ta ületab stardi ajavõtumati. Kõigil võistlejatel tuleb ujuda allavoolu 1,5 km kuni Tartu turuhooneni. Ujumisdistantsi ajal on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi.

TÄHELEPANU! Vahetusala juurest lahkuvad bussid Tartu Mill Triathloni ujumise starti kell 13.30! Iga võistleja võib ka iseseisvalt ujumise starti minna! Ujumise starti võib jätta ainult nummerdatud koti, mis toimetatakse finišisse, kus võistleja selle võistlusnumbri alusel kätte saab.

Ratas
Rattarada koosneb kahest 20 km pikkusest ringist. Rattarada viib võistlejad Tartu kesklinnas asuvast vahetusalast Jõgeva suunas: Vabaduse pst – Kroonuaia sild – Sauna tn – Staadioni tn – Lubja tn – Puiestee tn – Jõgeva mnt. Vasula tee bussipeatuses tehakse tagasipööre ja liigutakse sama marsruuti mööda Tartusse, kuni peale Kroonuaia silda tehakse kuulus Toomemäe ring: Lai – Kloostri – Kroonuaia – Jakobi – Veski – Näituse – K. E. von Baeri – Jakobi – Lai – Vabaduse pst. Ring lõppeb vahetult enne Vabaduse puiesteel asuvat vahetusala, kus tehakse pööre suundumaks teisele ringile. Rattarada on võistlejatele suhteliselt kerge ja pealtvaatajatele hästi jälgitav. Ringide lugemine on iga võistleja enda kohustus ja seda kontrollivad võistluse kohtunikud. Tuulessõit on keelatud.

Jooks
Jooksurada kulgeb mööda Emajõe kallastel olevaid kõnniteid ja koosneb kahest 5 km ringist, mis tuleb läbida päripäeva. Jooksurada on võistlejatele lihtne ja ilma tõusudeta (kui välja arvata kaks silda) ja pealtvaatajatele hästi jälgitav.

Vahetusala
Võistluse ainus vahetusala asub Vabaduse puiesteel Tartu turuhoone ja Raekoja platsi vahel. Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad. NB! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi). Ratas, kiiver ja muu varustus tuleb viia varakult vahetusalasse, et võistlejal oleks vajadusel aega varustus reeglitega kooskõlla viia.

Vahetusala turvalisus
Vahetusala on piiratud aiaga. Vahetusalasse jäetud varustusele peab võistleja järgi tulema ajakavas märgitud ajal. Vahetusalasse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki. Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

Finiš
Finiš asub Vabaduse puiesteel vahetusala otsas.

Toitlustamine
Jooksudistantsil pakutakse vett ja isotoonilisi jooke. Finišis pakutakse võistlejatele vett, isotoonilisi jooke ning puuvilju. Ratta- ja ujumisdistantsil toitlustamist ei toimu.

Ajavõtt
Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (45 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega.

Ajalimiidid
ujumisrada suletakse: 15.00
rattarada suletakse: 16.45
jooksurada suletakse: 18.00

Autasustamine
Esemelised auhinnad võistlusklasside kolmele paremale, diplomid (elektrooniliselt allalaaditav) kõigile lõpetanutele. Auhinna saamiseks on kohustuslik autasustamisel osalemine. Juhul kui võistlejal pole võimalik autasustamisel osaleda, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja. Hilisemat auhindade väljastamist ei toimu.

Meditsiiniline abi
Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.

Kaotatud ja leitud asjad
Leitud asjad kogutakse võistluspäeval kokku võistluse infopunkti. Pärast võistlust saata päringud kaotatud ja leitud asjade kohta e-mailile: info@triatlon.ee.

Majutusvõimalused ja info piirkonna kohta
Tartu Turismiinfokeskus
Aadress: Raekoda, Tartu, 50089, Eesti
Tel: +372 744 2111, E-mail: info@visittartu.comVeeb: www.tartu.eewww.visittartu.com

Parkimine ja liiklemine võistluspäevadel
Kuna samal ajal toimuvad Tartus Hansapäevad, siis palume kõigil osalejatel ja pealtvaatajatel varuda aega nii linnas liiklemisel kui ka parkimiskohtade otsimisel. Rattarada on liikluseks suletud, seega selle äärde parkimine on keelatud. Politsei, kohtunike ja liiklusreguleerijate juhiste täitmine on kohustuslik.

Treeningvõimalused
Ujumine: Emajões tohib ujuda ainult selleks ettenähtud randades, sest jõge kasutatakse palju mootorpaatide ja laevade poolt. Ujumisrada märgitakse maha reedel ja seda on võimalik kasutada treeninguks omal riisikol, kuna puuduvad vetelpäästjad.

Ratas: Rattarada kulgeb mööda avalikke teid, seega ei ole ka piiranguid seal treenimiseks (va Kloostri tänav mis on võistlusvälisel ajal vastassuunaline).

Jooks: Jooksurada kulgeb mööda avalikke teid ja radu ning on vabalt kasutatav treenimiseks.

Pealtvaatajale
Pealtvaatajatele, kes eelistavad jälgida võistlust ühest kohast, soovitame Vabaduse puiesteel asuvat võistluskeskust, kust on võimalik jälgida nii ujumist, mõlemat vahetust, jooksu kui ka võistluse finišit. Seal asuvad ka teadustajad, kes jagavad infot rajal toimuvast. Neile, kes otsivad rohkem põnevust, soovitame minna Jakobi tänavale (ca 1 km võistluskeskusest). Pealtvaatajatel ja kaasaelajatel ei ole lubatud võistlejatega kaasa joosta või neid rattal saata. Samuti ei ole lubatud osutada võistlejatele abi raja kõrval.