Võistluse info

22. juuli 2018
Lastetriatlon kell 15.00
Toimumiskoht: Tartu kesklinn, Emajõgi ja sellega piirnevad pargid
Aadress: Vabaduse puiestee, Tartu, 51004, Eesti

Võistluse korraldajad
MTÜ TriSmile
Aadress: Sepa 24b, Tartu, 51013, Eesti
www.trismile.ee
www.tartutriatlon.ee

Peakorraldaja: Ain-Alar Juhanson, tel: +372 53338272, e-mail: ain@trismile.ee
Peakohtunik: Eero Raudsepp, tel: +372 56473479, e-mail: eero.raudsepp@triatlon.ee

Alaliit
Eesti Triatloni Liit

Distants
0,16 km ujumist, 5 km ratast, 1,6 km jooksu

Vanusepiirangud
Distants on avatud ainult 2003-2011. a. sündinud lastele.

Osaluse edasiandmine kellelegi teisele ei ole lubatud. Korraldaja jätab endale õiguse keelduda võistleja registreerimisest, kui ta peab seda kohaseks.

Vanuseklassid
Eraldi arvestus on poistele ja tüdrukutele.
Lapsed E: sündinud 2009-2011
Lapsed D: sündinud 2007-2008
Lapsed C: sündinud 2005-2006
Noored B: sündinud 2003-2004

Registreerimine ja osalustasud
Eelregistreerida saab internetis www.tartutriatlon.ee kuni 15. juulini 2018. Kohapeal registreerimine ja stardimaterjalide väljastamine toimub võistluskeskuses neljapäeval, 19. juulil kell 9.00-19.00, reedel 20. juulil kell 9.00-19.00, laupäeval 21. juulil  kell 9.00-19.00 ja pühapäeval kell 9.00 – 14.00

Osaleja on kohustatud stardimaterjalide kättesaamisel nõustuma võistluse üldtingimuste ja vastutuse kokkuleppega ning need allkirjastama.Lastel peab osalemiseks olema vanema või eestkostja luba.

Lastetriatlon (0,16+5+1,6) Kuni 15.07.2018 Kohapeal 19.-22.07.2018
5 EUR 10 EUR

 

Lastetriatloni võistlejatele on tagatud:

  • professionaalne korraldus MTÜ TriSmile poolt
  • finišeerija medal
  • diplom (elektrooniliselt allalaaditav)

Ajakava

9.00-14.00 Stardimaterjalide väljastamine ja kohapeal registreerimine
13.30-14.30 Vahetusala avatud varustuse kontrolliks
14.45 Võistluse infokoosolek stardialas
15.00 START
16.00-17.00 Vahetusala avatud varustuse äraviimiseks
17.30 Autasustamine

Registreerumise kinnitus
Osavõtja on registreeritud võistlusele alles siis, kui on tasutud osavõtumaks. Maksmise aeg (mitte registreerimise aeg) on aluseks osavõtutasu arvutamisel.

Võistlusreeglid
Võistlustel kehtivad ITU reeglid, mis on kättesaadavad siit ja võistleja meelespea (kättesaadav siit). Registreerimisega aktsepteerib võistleja ITU reegleid ja võistleja meelespead. Lisaks kehtivad Eesti liikluseeskirjad.

Infokoosolek
Lastetriatloni võistlejate infokoosolek toimub pühapäeval enne võistlust kell 14.45. Kõigile Lastetriatloni võistlejatele on infokoosolekul osalemine kohustuslik.

Tuulessõit
Tuulessõit on lubatud

Võistluste kohtunikud ja vahekohus
Eesti Triatloni Liit ja MTÜ TriSmile

Protestide korral lahendab mured võistluse vahekohus, mis saab kokku peale võistlust ja koosneb võistluse korraldaja esindajast, Eesti Triatloni Liidu esindajast ja peakohtunikust. Vahekohtu täpne koosseis teatatakse võistluspäeval.

Protest tuleb esitada peakohtunikule hiljemalt 15 minutit peale viimase võistleja finišeerimist. 2018. a. kehtestatud protestimaksu suurus on 50 eurot, mis tagastatakse protesti rahuldamisel.

 

Lastetriatloni võistlusrada

Start
Stardiala asub Emajõe ääres, Atlantise juures.

Ujumine
Ujumise start antakse veest vanusegruppide kaupa. Kõigil võistlejatel tuleb läbida 160 m Emajões allavoolu kuni Tartu turuhooneni.
Ujumisdistantsi ajal on kohustuslik kanda korraldaja poolt antud ujumismütsi.

Ratas
Rattarada koosneb ühest 5 km ringist Tartu linnas

Jooks
Jooksus tuleb läbida 1,6km. Jooksu ja kogu võistluse finiš on Küüni tänaval

Vahetusala
Vahetusalasse pääseb ainult võistlusnumbri ettenäitamisel. Vahetusalasse on lubatud ainult võistlejad, kohtunikud ja erilubadega korraldajad. NB! Oma varustuse toob ja viib startiv sportlane ise, vahetusalasse ei lubata kaasa mitte kedagi (ka mitte lähisugulasi). Ratas, kiiver ja muu varustus tuleb viia varakult vahetusaladesse, et võistlejal oleks vajadusel aega varustus reeglitega kooskõlla viia.

Vahetusala turvalisus
Vahetusalad on piiratud aiaga. Varustusele peab võistleja järgi tulema ajakavas märgitud ajal. Vahetusaladesse jäetud varustus, millele õigeaegselt järele ei ole tuldud, viiakse võistluse infotelki.

Võistluse ajal valvavad rattaid võistluse korraldaja poolt volitatud isikud.

Toitlustamine
Rajal toitlustamist ei toimu. Finišis pakutakse võistlejatele vett ja isotoonilisi jooke.

Ajavõtt
Ajavõtukiibid antakse võistlejatele korraldaja poolt ning kogutakse peale võistlust kokku. Kaotatud kiibi eest esitatakse arve (45 eurot) võistlejale. Võistlusrajal on mitu erinevat ajavõtupunkti, et anda igale võistlejale ujumise, ratta ja jooksu vaheaegu, samuti lõpuaega.

Ajalimiit
Ujumine + ratas + jooks – 40min

Meditsiiniline abi
Võistluse korraldaja tagab meditsiinipunkti olemasolu võistluskeskuses võistluse ajal ja samuti vetelpäästjad ujumise ajal.

Kaotatud ja leitud asjad
Leitud asjad kogutakse võistluspäeval kokku võistluse infopunkti. Pärast võistlust saata päringud kaotatud ja leitud asjade kohta e-mailile: info@triatlon.ee.

Parkimine ja liiklemine võistluspäevadel
Palume kõigil osalejatel ja pealtvaatajatel varuda aega nii linnas liiklemisel kui ka parkimiskohtade otsimisel. Rattarada on liikluseks suletud, seega selle äärde parkimine on keelatud. Politsei, kohtunike ja liiklusreguleerijate juhiste täitmine on kohustuslik.

Pealtvaatajale
Pealtvaatajatele, kes eelistavad jälgida võistlust ühest kohast, soovitame Vabaduse puiesteel asuvat võistluskeskust, kust on võimalik jälgida nii ujumist, mõlemat vahetust ja jooksu. Seal asuvad ka teadustajad, kes jagavad infot rajal toimuvast. Pealtvaatajatel ja kaasaelajatel ei ole lubatud võistlejatega kaasa joosta või neid rattal saata. Samuti ei ole lubatud osutada võistlejatele abi raja kõrval.